Rekabet Doğru yapılmazsa Özel Güvenlik Şirketleri Ölür

Türkiye’de bir çok sektörde olduğu gibi özel güvenlik sektöründe de rekabet büyük bir hızla devam ediyor.

Neredeyse her semtte 1 özel güvenlik şirketine rastlamak mümkün. Bu aynı zamanda rekabette fiyat politikasını doğru uygulanmaması sonucu özel güvenlik hizmetinin kalitesini düşürebildiği gibi aynı zamanda sektörü zor duruma sokabilmektedir.

Peki özel güvenlik şirketleri arttıkça ne oluyor ?

Özel güvenlik Şirketleri Fiyat nedeni ile hizmet kalitesini düşürebiliyor

Özel güvenlik şirketlerinin çoğalmasında ve hizmet sunmasında herhangi bir sıkıntı yok fakat atan şirket sayısı ile hizmet verilmek istenen sektördeki darlık nedeni ile özel güvenlik şirketleri gerek hizmet veren güvenlikçilerin kalitesini gözardı edebiliyor. Hem de denetimlerininkalitesini düşürebiliyor.

Bu durum hem Sektörün fiyatlarının sürekli azalmasına hem de bir çok şirketin bir anda yok olup gitmesine neden olabiliyor.

Bunun en önemli sebeplerinden biri kolaylıkla alınabilen güvenlikçi belgesi ile iş arayan ve maddi durumu sıkışık olan güvenlik elemanlarının işe düşük maaşlarla alınması ve bunun ardından diğer güvenlik firmaları ile rekabet edebilmek için çok düşük fiyat politikaları güdülmesinin ardından yaşanan en ufak sorunda zarar etme durumu. Bunu takip eden süreç ise güvenlik elemanlarına maaş ödemelerinde zorluk, işten çıkmalar, şirketlerin güven kaybı nedeni ile eleman bulamaması sürekli güvenlikçi değişimi ve iyi elemanları tutma zorluğu , müşteride güvensizlik ve ne yazık ki batış.

Kısaca sektörü yanlış rekabet batağa sürüklüyor…

İyi günler dileriz.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.